Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

.:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagospodarowanie przestrzenne Łazarza

O zagospodarowaniu obszaru wokół ulic Hetmańskiej, Dmowskiego i Krauthofera oraz planowanego Centrum Handlowego "Metropolis" rozmawiali uczestnicy jubileuszowego, bo już dziesiątego Klubu Dyskusyjnego "Łazarski Fyrtel".


Fot.: Janusz Ludwiczak

We wtorek 2 kwietnia o godz. 18:00 odbyło się jubileuszowe, bo już dziesiąte spotkania w ramach cyklu Klub Dyskusyjny "Łazarski Fyrtel". Tym razem uczestnicy dzielnicy rozmawiali o inwestycjach, a ściślej o zagosporowaniu terenu w obszarze ulic Hetmańska, Dmowskiego i Krauthofera oraz o planowanym Centrum Handlowo-Rozrywkowym "Metropolis".

Spotkanie poprowadził Jerzy Babiak - członek Stowarzyszenia "My Poznaniacy" oraz Przewodniczący Rady Osiedla Łazarz Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald", które przylega do działki, na której po powstać centrum handlowe.

Niestety na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Urzędnicy w ostatniej chwili zawiadomiła organizatorów, że nikt od nich nie przyjdzie na spotkanie.
- W takiej sytuacji pozostało nam jeszcze raz przypomnieć sobie swoje obawy, i się rozejść, bo nie było komu zadać pytań - ocenił prowadzący niedoszłą dyskusję Jerzy Babiak.

Niektórzy mieszkańcy Łazarza i członkowie Stowarzyszenia "My Poznaniacy" obawiają się, że kolejne centrum handlowe sparaliżuje komunikację w tym rejonie miasta. Po za tym brakuje miejsc parkingowych. Nowe centrum handlowe oznacza także upadek drobnego handlu. Powstanie w tym miejscu jeszcze bardziej zakorkuje ulicę Głogowską.

Mieszkańcy postawę urzędników MPU uznali jako lekceważenie i to w takim momencie, kiedy prezydent Ryszard Grobelny deklaruje, że żadna inwestycja w mieście nie powstanie bez konsultacji z lokalną społecznością.

Jakieś konsultacje w przeszłości się zresztą odbyły, z tym, że z mieszkańcami Górczyna - tymczasem każdy, kto zna trochę Poznań wie, że do Krauthofera to jeszcze Łazarz - przypomina Jerzy Babiak.

Centrum handlowe "Metropolis" ma mieć 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W obiekcie znajdzie się 220 sklepów, 10 salowe kino, hipermarket spożywczy oraz duży sklep elektroniczny, kręgielnia. W "Metropolis" znaleźć ma się także hala sportowa na 17 tysięcy miejsc, kluby, puby, restauracje i kawiarnie. W parkingu wielopoziomowym zaparkować będzie mogło około 2 tysięcy aut. Koszt budowy ma wynieść 100 milionów euro, a inwestorem jest firma Echo Investment, która obecnie buduje apartamentowce przy ulicy Wojskowej.


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak


Fot.: Janusz Ludwiczak

Zobacz relację wideo z "Łazarskiego Fyrtla"

Skomentuj

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: