Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent podziękował municypalnym za pomoc w ujęciu mężczyzny poszukiwanego listem gończym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent podziękował municypalnym za pomoc w ujęciu mężczyzny poszukiwanego listem gończym
05-07-2018 21:30   Janusz Ludwiczak
Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski pogratulował strażnikom miejskim i operatorowi monitoringu miejskiego, którzy pomogli w ujęciu mężczyzny poszukiwanego listem gończym.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 24 czerwca na ulicy Zachodniej, przy przystanku PeSTki, o czym więcej w artykule: Municypalni ujęli mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

– Obserwowałem kamery monitoringu i dostrzegłem osobę, która spała w pozycji półsiedzącej. Obok znajdował się pozostawiony przez nią plecak. Zgłosiłem to zdarzenie dyżurnemu straży miejskiej. Na miejsce został zadysponowany patrol. Zanim dotarli strażnicy, pozostawionym przez śpiącego plecakiem zainteresowała się osoba postronna. Zabrała go i oddaliła się w kierunku zarośli – wspomina Przemysław Garczyński, operator monitoringu miejskiego.

Zdarzenie zostało zgłoszone Policji, na miejsce wcześniej przybył jednak patrol Straży Miejskiej.

– Operator monitoringu miejskiego przekazał mi rysopis sprawcy i kierunek jego ucieczki. Mężczyzna ukrył się w zaroślach. Został ujęty i doprowadzony na miejsce zdarzenia. Po chwili przyjechał patrol policji, która prowadzi dalsze czynności – tłumaczy Paweł Ostrowski, strażnik referatu interwencyjnego, który uczestniczył w akcji.

Plecak z całą zawartością trafił do właściciela, a ujęty mężczyzna do aresztu. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany listem gończym.

– Dziękuję za operatywność i współpracę, a także pomoc w ujęciu osoby poszukiwanej listem gończym. To bardzo ważne. Pokazuje, jak duża jest rola straży miejskiej - nie tylko w wymiarze porządkowym, ale też poprawie bezpieczeństwa – zaznacza Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (2)

07-07-2018 01:30:56
Odkrywca
No, no, standardy prawie jak za towarzysza Edwarda. Pomożecie? Okazuje się, że te kamery działają... Gratuluję sympatycznie wyglądającemu panu Mariuszkowi...
06-07-2018 07:32:40
ania
To jest ich praca przeciez !, powinna to byc codzienna praca straznikow SM, podziekowania sa wydaje mi sie zupelnie zbyteczne. Prosze w takim ukladzie dziekowac wszystkim, motorniczym tramwajow, kierowcom autobusow, moge wymieniac dalej i dalej....... Ewenement, ze zatrzymali zlodzieja? no bo dopiero pozniej okazalo sie, ze jest poszukiwany listem gonczym, zupelny przypadek !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: